Pokemon
 
AnasayfaTakvimSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 Naruto Tanıtım!

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Krstray
Admin
Admin
avatar

Mesaj Sayısı : 47
Kayıt tarihi : 01/02/09

MesajKonu: Naruto Tanıtım!   Salı Şub. 03, 2009 1:08 pm

[b]
Animenin Kısaca Tanıtımı:
Macera,küçük bir Japon köyünde,Dokuz Kuyruklu Bir Tilki olan canavarın köye saldırmasıyla başlar.Bu canavarı etkisiz hale getirmek için köyün en güçlü ninjası olan 4.Hokage bu yaratığı yetim bir bebek olan Naruto'nun bedenine hapseder.Naruto şimdi 12 yaşındadır ve iyi bir ninja (shinobi) olmak için çalışmaktadır.İşte bu
macerada,zaman zaman içindeki canavarın da yardımını alarak,takım arkadaşları Sakura ve Sasuke ile birlikte maceradan maceraya koşan Naruto'nun çevresinde dönen olaylarla anlatılıyor.

Karakterler:


Naruto: Köyün Hokagesi olmak isteyen bir çocuktur. Küçükken içine 9 Kuyruklu Tilki İblisi yerleştirilmiştir. Bunu kendinden başka herkes biliyordur ve bu yüzden hep dışlanmıştır, ancak yalnızlığın sonucunda ilgi çekmek için daha çok yaramazlık yapar. Sakura'ya aşıktır ve başlarda çok havalı bulup nefret etse de Sasuke en iyi arkadaşıdır.


Sasuke: Okulun en çalışkan öğrencisidir. Mükemmel bir ninja olup ağabeyini öldürmek istemektedir. Naruto'nun hem en iyi arkadaşı, hem de en büyük rakibidir. Çok cooldur, içine kapanıktır ve soğuk bir kişidir. Buna rağmen bütün kızlar ona hastadır ve bu çoğu zaman Naruto'yu çileden çıkarmaktadır.


Sakura:Naruto'nun aşık olduğu pembe saçlı kızdır. Ancak o Sasuke'ye aşıktır. Aslında Naruto'nun eşek şakalarından içten içe hoşlansa da sırf Sasuke'ye cool görünmek için bunları çocuksu ve aptalca buluyormuş gibi yapar. Çok duygusal ve çocuksu bir yapısı vardır.


İruka Sensei:İruka sensei Naruto'nun Kakashi'den önceki hocasıdır.Oda Naruto gibi anne ve babasız büyümüştür.Küçükken arkadaşlarının dikkatini çekmek için salaklıklar yapmıştır.


Kakashi Sensei : Naruto,Sasuke ve Sakura'dan sorumlu Jounin.Sasuke'den önceki Konoha Köyü'nün tek Sharingan kullanıcısı.Uchiha Klanı'na bağlı olmamasına rağmen Sharingan a sahiptir.Şimdiye kadar 1000'in üzerinde teknik kopyaladığı için zaman zaman "Copy Ninja" olarak çağrılır ve yüzünde hep bir maske vardır.


Gai:Kakashi'nin ezeli rakibi.Daha önce 99 kez yarışmışlardır ve Gai 50-49 öndedir.Sadece bedensel güç kullanabilir ancak Konoha Köyü'nün en güçlü Jouninlerindendir.Lee,Neji ve Tenten'den sorumludur.


Jiraiya:3.Hokage tarafından yetiştirilmiş 3 efsane Sannin'den biridir.En iyi ninjalardan biridir ve onun adına savaşması için kurbağa çağırabilir.Kızlara karşı bir zaafı vardır ve bunlarla ilgili kitaplar yazmaktadır.Aynı zamanda ölen 4.Hokage'nin hocasıdır.


Rock Lee:Hocası Gai gibi sadece bedensel güç kullanabilir.Çok güçlü ve çok hızlıdır.Rakibi Neji'ye göre "O"nun kaderi yazılmıştır ve bir kaybedendir.Ancak O Neji'yi yenip bunu değiştirmek için çok çalışmaktadır.


Hyuuga Neji:Hyuuga Klanı'nın dehası,klanın kalanından daha güçlü ve yetenekli.Hiç bir zaman kaderini ve yaşamını değiştiremeyeceğini düşünür.Bu yüzden hep depresif bir haldedir.Klanın özelliği olan Byakugan'a sahiptir.Byakugan,neredeyse 360 derecelik bir alanı görmesini ve düşmanın ataklarını farketmesini sağlar.


Tenten:Silahlar konusunda uzman bir bayan ninja.Sürekli Neji'nin etrafında olmaya çalışan ve ondan hoşlanan biri.


Ino Yamanaka: Yamanaka klanındandır ve yeteneği insanların beyinlerine girmektir. Sakura ile arkadaştır ama sonra ikisininde Sasuke'ye olan ilgisi birbirlerini rakip yapmıştır.

Resimi görmek için tıklayınızChoji Akimichi: 10. takım olan Asuma Sarutobi'nin takımındandır. oldukça oburdur ama arkadaşalrına düşkündür Nara ile arasında yakın bir dostluk bulunur.Klanlarına ait özel yiyecekleri vardır bu yiyecekler çakralarını yükseltiyordur.Bu şekilde vücutlarını genişletebiliyordur ama oldukça tehlikelidir.

Resimi görmek için tıklayınızShikamaru Nara: Asuma Sarutobi'nin takımındandır oldukça tembel bir halidir tekniği gölgeleri kullanarak onların bedensel hareketlerini ele geçirmek.


Resimi görmek için tıklayınızHyuuga Hinata:Hyuuga klanının baş ailesindendir.Utangaç ve savaşmaktan korkan biridir.Ancak savaştığında çok güçlü olur.Naruto'dan hoşlanır fakat bunu bir türlü belli edemez.Daha zayıf da olsa Neji gibi Byakugan kullanır.

Resimi görmek için tıklayınızInuzuka Kiba:Köpek gibi kokar,köpek gibi görünür ve köpek gibi davranır.Klanının özelliği köpekleri yetiştirmek ve onlarla birlikte savaşmaktır.


Resimi görmek için tıklayınızAburame Shino:Böcekleri ölümcül silah olarak kullanabilen Aburame Klanı'nın dehasıdır.Çok konuşmayan sessiz biridir.Çok güçlüdür ve böceklerine yakalananlar ölü demektir.

Resimi görmek için tıklayınızOrochimaru:3. Hokage tarafından yetiştirilmiş 3 efsane Sannin'den biri.Daha fazla güç istediği için kötü olmuştur.Dünya üzerindeki bütün teknikleri yapabilme gibi bir amacı vardır.Savaş yılan çağırabilir.Ölümsüzdür.Ölümsüzlüğünü devam ettirebilmek için,başkalarının bedenlerine ihtiyaç duyar.En çok istediği beden Sasuke'nin bedenidir.Bunun nedeni de Sharingan'a sahip olma isteğidir.Böylece dünya üzerindeki teknikleri kopyalayarak daha çabuk öğrenebilecektir.

Resimi görmek için tıklayınızGaara:Sand köyünün en güçlü silahı.Sadece insanları öldürmek için yaşadığını düşünür.Annesi doğarken ölmüştür.Çok güçlü olduğu için,babası ondan korkarak 6 yaşındayken onu öldürtmeye çalışır.Ancak onu koruyan kumlar sayesinde kurtulur.Onu öldürmeye çalışan kişinin en sevdiği kişi olduğunu öğrenince de,insanları öldürmeye başlar ve varlığının buna bağlı olduğunu düşünür.Alnında üzerinde "Love" yani "Sevgi" yazan bir dövme vardır.Doğduğundan beri onu koruyan kumlar,savaştaki en önemli silahıdır.

Resimi görmek için tıklayınızKankuro:Gaara'nın takım arkadaşlarından biri.Çok güçlü bir savaşcıdır ancak her zaman Gaara'dan çekinmiştir.Yanlış bir şey yaptığında onu öldüreceğini düşünmüştür.Kankuro savaşta kuklaları silah olarak kullanır.

Resimi görmek için tıklayınızTemari:Gaara'nın bir diğer takım arkadaşı.Savaşta bir yelpaze kullanır.Yelpaze sayesinde bir rüzgar yaratarak,silahları ve düşmanını geri püskürtür.Zeki bir kızdır ve stratejiler üretmeyi sever.Animedeki en güçlü bayan Geninlerdendir.

Resimi görmek için tıklayınızUchiha İtachi:Sasuke'nin kendinden büyük kardeşi.Kendi güçlerinin seviyesini görebilmek için tüm klanını öldürmüştür.Sasuke'nin öldürerek, klanının intikamını almak istediği kişi.

Jutsular:
jutsulara gelince bir çok jutsu mevcut hepsi zarar verici değil , sağlık veren jutsularda var. Jutsu lar bir çok el hareketinin art arda gelmesiyle oluşuyor. Doğru kombinasyonlar ile kumları bitkileri hareket ettirebildiğiniz gibi ağzınızdan ateş de atabilmektesiniz. Ya da birinin yarasını hızlı şekilde ortadan kaldırıp sağlığına kavuşturabilirsiniz. Başka birine dönüşebilirsiniz , ya da dev bir yılan yaratabilirsiniz.

Bir çok jutsu vardr. Jutsu isimlerine gelince aynen şöyle 12 tane hamle var.
Resimi görmek için tıklayınız

Saldırı Tipleri
Genjutsu : Çoğunlukla ilizyon tekniğidir. Düşmanın kafasını karıştırarak orada var olmayan bir şeyi var göstererek rakibe saldırma tekniğidir. Oldukça etkili bir tekniktir ancak bu ilizyonu durdurmak için kendi çakrasını durdurması gerekir.
Ninjutsu: Ninjutsu tekniği kullanmak için el mühürlerini ve çakrayı iyi kullanmak gerekir. iyi bir konsantrasyon gerektirir, konsantrasyon olunmazsa bu teknik işe yaramaz, en çok kullanılan saldırı tekniğidir.
Taijutsu: Beden ve Yumruk yumruğa yapılan bir savaş tekniğidir. El mühürleri kullanılmaz, ninja onun yerine vücudunu değişik formlarda eğitir.Aynı zamanda Bloodline (kalıtımsal özellikler) da kullanabilir.Hyuuga gibi klanlar, rakibinin iç çakra kanallarını görme yeteneklerinden faydalanabilir, ve sonra akışı durdurabilir, veya onların vücudundan çakrayı bırakarak koruyucu bir engel oluşturması için Kaiten tekniğinden faydalanabilir.
Doujutsu:Beceri sanatlarının biri değildir ve göz tarafından yapılır. Kullanıcının kalıtsal özelliğinden kaynaklanır. Gözün Genjutsu, Taijutsu ve Ninjutsu yeteneklerini görme özelliği vardır. Doujutsu tekniklerini yapan insanlar, genellikle dehalardır. Doujutsu'nun ilk kullanıcıları, Uchiha klanıdır, Sharingan gözünün sahipleri.
Hijutsu :Hijutsu teknikleri, bir klandan gelen onlarla sınırlanan özel tekniklerdir, ya da onu yapabilen tek kişilerdir.
Kinjutsu:Beceri sanatlarından biri değildir. Kinjutsu veya "Yasaklanan teknikler", köy Kageleri tarafından yasak bildirilen üç ana kategoriden jutsulardır. Kinjutsu teknikleri, aşırı derecede kuvvetlidir, ve büyük zarara sebep olabilir. Eğer, yanlış kişi tarafından yapılırsa tüm köy büyük bir tehlike içinde olabilir.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://cizgievren.yetkinforum.net
Krstray
Admin
Admin
avatar

Mesaj Sayısı : 47
Kayıt tarihi : 01/02/09

MesajKonu: Geri: Naruto Tanıtım!   Salı Şub. 03, 2009 1:08 pm

Organizasyonlar
12 Gardiyan Ninja:12 Gardiyan Ninja, "Ateş ülkesinin lordu"unu korumak için seçilen 12 ninja grubudur.12 gardiyan Ninja'nın bilinmiş üyeleri, Asuma Sarutobi üçüncü Hokage'nin oğlu, ve bir rahip olan Chiriku samayı'dir.Birçok kişi "Ateş ülkesinin lordu"un, Hokage olduğunu sanmaktadır, ama Asuma, başka birisi olduğunu ima eder.
Akatsuki: Akatsuki organizasyonu, ninja dünyasınca bilinen terörist bir gruptur. Onların, henüz ne yapmak istedikleri bilinmemektedir. Ama grupta birçok S-rankından kayıp Ninjalar vardır. Onlar ilk olarak, seride Kyuubi'nin güçlerini elde etmek için Naruto'yu yakalamak için gözükür.
Konoha kitabevi: bu yerel kitabevi, onun dişi formunu daha fazla çalışmasını sağlamak için gittiği Naruto'nun favori yerlerinden biridir.
Konoha askeri polis timi: Başlangıçta Uchiha klanının ataları tarafından kurdu, Konoha askeri polis timi, şehir barışı ve yasa uygulamasını sürdürmekte sorumludur.
Konoha hastanesi: Köyde yaşayan köylülerin, Konoha hastane yardımlarının tıbbi ihtiyaçlarını karşılamak ve yaralanan ninja ve sivilleri hizmet etmek için kurulmuştur.
Gato'nun ticaret filosu şirketi: Gato, dalga ülkesinin karşısında kurulan büyük bir ticaret filosu şirketinin lideridir. Onun amacı dalga ülkesindeki ticaret filosu yollarının hepsinin kontrolüdür. Zabuza, Gato'nun çalışanlarından biriydi, ama Gato, Zabuza tarafından öldürüldükten sonra şirkete ne olduğu bilinmemektedir.
Ichiraku Ramen: Konoha köyündeki bir ramen dükkanıdır. Naruto'nun favori yiyeceğidir sık sık ramen dükkanına gidip tabaklarca ramen yediği görülmektedir..
Adam kulübü: Jiraiya ve Naruto, TsunadeYi aramak için gittiği isimsiz birşehirdeki yerdir. Naruto, Rasengan tekniğini uygularken, Jiraiya buraya gelerek kadınlarla ilgilenmektedir.
Yamanaka çiçek dükkanı: Ino ve onun ebeveynleri tarafından işletilen bir çiçek dükkanıdır. Hiçbir şey bu dükkanın hakkında çok önemli yoktur. Konoha köyünde bulunmaktadır[/b]

Kageler
Her köyün, bir Kagesi vardır. Bir Kage, bir yönetici gibidir ve beş köyün beş kagesi vardır. Köylüler tarafından köyün en güçlü ninjası Kage olur. Çıkardığı emirlerle düzeni ve birliği korur.

Hokage, yaprak köyünün Kagesi'nin ismidir. Hokage'nin anlamı: Ateş gölgesi
Kazekage, kum köyünün Kagesi'nin ismidir. Kazekage'nin anlamı: Rüzgar gölgesi
Raikage, yıldırım köyünün Kagesi'dir. Raikage'nin anlamı: Yıldırım gölgesi
Mizukage, su köyünün Kagesi'dir. Mizukage'nin anlamı Su gölgesi
Tsuchikage, dünya köyünün Kagesi'dir. Tsuchikage'nın anlamı dünya gölgesi

Hokageler
1. Hokage
Adı: Bilinmiyor( Referans olarak Shodaime)
Gücü:Herkül gibi kuvvet, gizli ağaç, Jutsu'dur
Aile üyeleri: 2. Hokage (Erkek Kardeşi), Tsunade (Kıztorunu),ve Nawaki (Erkek torunu)
Öğrencileri:(Ölü) 3üncü Hokage'nin olduğu Sarutobi, Homura, ve Koharu, Hokage'nin danışmanlarıdır.
Bilgi: Altmış yıl önce, Shodaime, sağlıklı bir orman bulup bir grup Shinobi ile Konoha köyünü kurdu. Maalesef o karmakarışık çağ esnasında, o, kısaca köyü oluşturduktan sonra vefat etti.
O sonra, Orochimaru'nun, (Kyuchiyose Edo Tensei) kirli dünya yeniden dirilmesini kullanırken onu dirilttiği zaman seriye döndü, ve önceki öğrencisiyle (3. hokage) kavga etmek için zorlandı.3üncü, önceki öğretmenini durdurmak zorundaydı, ve (Fuuinjutsu Shiki Fuujin) onun kage bushinsi mühürlemek için 4üncü'nün şeytansı ruh mührünü kullandı.

2. Hokage
Adı: Bilinmiyor (Referans olarak Nidaime)
Gücü:Genjutsu, Jutsus'un su tarzı, çeviklik
Aile üyeleri: 1inci Hokage (Erkek kardeş) Tsunade (Kız yeğen) ve Nawaki (erkek yeğen)
Öğrencileri: 3üncü Hokage Sarutobi (Ölü), Homura, ve Koharu, Hokage'nin danışmanlarıdır.
Bilgi: 1. Hakage'den sonra yaprak köyünü hokage'si olmuştur. Ortak kurucudur ve ninja akademisinin kurulmasını sağlamıştır. Ninja savaşı aniden başlamıştır savaşı durdurmak ve kazanmayı garantilemek için gelecek kuşaklara bilgi vermiştir.
O sonra, Orochimaru'nun, (Kyuchiyose Edo Tensei) kirli dünya yeniden dirilmesini kullanırken onu dirilttiği zaman seriye geri döndü, ve önceki öğrencisiyle kavga etmek için zorlandı.

3. Hokage
İsim:Sarutobi
Gücü: 1,000'in üzerinde Jutsu bilgisi, zekası, çağırtmak
Aile Üyeleri: Konohamaru (Erkek torun), Asuma Sarutobi(Oğul) ,
Öğrencileri: Jiraiya, Tsunade, ve Orochimaru
Bilgi: Çok sevecen bir yapısı vardır herkes onu büyükbaba gibi görür amacı herkesi mutlu etmektir. Jiraiya, Tsunade, ve Orochimaru'nun öğretmenliğini yapmıştır."Zilleri al" oyununda öncülük yapmıştır daha sonra bu oyunu Kakashi Naruto Sasuke ve Sakura'ya denemiştir.4. Hokage seçildikten sonra görevini bırakmıştır ama 4. hokage'nin ölümünden sonra tekrar görevine dönmüştür. Orachimaru'yu oldukça başarılı görmektedir bir gün Hokage başlığını onun alacağını düşünmüştür. Orachimaru'nun kötü niyetini görememiştir. Taaki jutsuyu kullanarak ölümsüzlük üzerinde çalışmalar yaparken yakalanınca herşey değişti.[/center]
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://cizgievren.yetkinforum.net
SkyWolker
Admin
Admin
avatar

Mesaj Sayısı : 11
Kayıt tarihi : 03/02/09
Nerden : Bandırma

MesajKonu: Geri: Naruto Tanıtım!   Salı Şub. 03, 2009 9:10 pm

teşekkürler paylaşım için en sevdiğim anime işte bu naruto:D:D gerçekten çok güzel bir anime
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://cizgievren.yetkinforum.net/
ßLoodRains
Süper Moderatör
Süper Moderatör
avatar

Mesaj Sayısı : 15
Kayıt tarihi : 03/02/09
Yaş : 25
Nerden : İsTanßuL.

MesajKonu: Geri: Naruto Tanıtım!   Salı Şub. 03, 2009 9:35 pm

Sağol güzel bir tanıtım olmuş...
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Krstray
Admin
Admin
avatar

Mesaj Sayısı : 47
Kayıt tarihi : 01/02/09

MesajKonu: Geri: Naruto Tanıtım!   Salı Şub. 03, 2009 9:52 pm

Önemli Değil Ve Evet Benimde En Çok Sevdiğim Anime
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://cizgievren.yetkinforum.net
raZor
Admin
Admin
avatar

Mesaj Sayısı : 7
Kayıt tarihi : 03/02/09

MesajKonu: Geri: Naruto Tanıtım!   Salı Şub. 03, 2009 10:20 pm

Neden bilmiyorum,benim en sevmediğimdir. Very Happy
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Melih_292
Moderatör
Moderatör
avatar

Mesaj Sayısı : 11
Kayıt tarihi : 04/02/09
Yaş : 26

MesajKonu: Geri: Naruto Tanıtım!   Çarş. Şub. 04, 2009 11:59 am

Naruto çok hoşuma gidiyor Very Happy
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
 
Naruto Tanıtım!
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» FunkFumt2 swde npc yok
» PVP SW KURULUR qeL :)

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
ÇizgiEvren :: ÇizgiFilm Ve Animeler :: Naruto-
Buraya geçin: