Pokemon

AnasayfaTakvimSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

Captain Tsubasa Tanıtım!

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Krstray
Admin
Admin

MesajKonu: Captain Tsubasa Tanıtım!   Salı Şub. 03, 2009 12:38 pm

Tsubasa, çocukluğumuzun çizgi filmlerinden diyebilirim. Futbola karşı bir sevgim olmasada, o yaşlarda çizgi filmdeki görmüş olduğum o super şutları beni çok etkilemedi değil. Hele ki şu şahin vuruşu yok magnum vuruşu özelliklede kaleciyi bile kalenin içine sokabilmeler ve file delişleri insanı ister istemez gaza getirmeye yetiyor. birde yaşınız 7-8-9lü yaşlarsa o da ayrı bir haz veriyor

Anime’nin konusuna gelirsek, genç futbolcu Tsubasa Oozora’nın küçüklükten büyüklüğe doğru futbol yaşantısını anlatmaktadır. Tabi bu futbol yaşantısı çizgi filme dönüştürüldüğü için bizim beklediğimiz yada bildiğimiz gibi bir futbul değil. Karakterten karaktere değişen değişik stillerde özel süper şutlar ve görmediğimiz nitelikte kaleciler bu çizgi filmde mevcut.

Kaptan Tsubasa (Japonca: キャプテン翼, - Kyaputen Tsubasa), 1981′de Youiçi Takahaşi tarafından yaratılmış bir manga serisidir. Manga popülerlik kazanınca aynı isimle anime olarak da uyarlanmıştır. Daha sonra animeye çevrilen seri 1983-1986 arasında Captain Tsubasa ismiyle yayınlandı. 1985-1986 arasında dört tane filmi çekildi. 1989′da serinin devamı Shin Captain Tsubasa adını aldı. Sonradan çıkan seriler 1994-1995 arasında Captain Tsubasa J, daha sonra Captain Tsubasa: Holland Youth ve 2001-2002 arasında Captain Tsubasa: Road to Dream isimleriyle yayınlandı.

Notlar :

Seri, Japonya’da sporu sevdirdiği için Japonya Futbol Federasyonu tarafından desteklenmektedir.
Ünlü Japon futbolcular Hidetoşi Nakata ve Seigo Narazaki futbolu meslek olarak seçmelerinde serinin etkisi olduğunu söylemişlerdir.
Irak’taki Japon yardım arabası da animenin popülerliği dolayısıyla Iraklıların korkularını yenmeleri için Tsubasa resimleriyle donatılmıştır.
Shaolin Soccer adlı film de seriden esinlenmiştir.

Açılış Videosu:

Kullanıcı profilini gör http://cizgievren.yetkinforum.net

Captain Tsubasa Tanıtım!
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Tanışma danışma
» FunkFumt2 swde npc yok
» PVP SW KURULUR qeL :)
» A-Gear Skill Tanıtımı